PŘÍPRAVA A PRŮBĚH FOCENÍ

Jak se připravit před focením?

Nedoporučuji chodit pár dní před focením na solárium ani sluníčko. Taktéž není vhodné používat samoopalovací nekvalitní výrobky, které dělají na těle fleky. Na “kosmetiku” si zajděte s předstihem, aby pleť nebyla zarudlá. Po holení doporučuji použít výrobky pro zklidnění pokožky. V případě výskytu akné nějak nemačkejte, nesnažte se jej skrýt. Líp se bude retušovat, než nějaký velký stroupek. Úpravu obočí neprovádějte v den focení. Taktéž vlasy nemyjte v den focení, líp se s nimi pracuje. Účes vytvořte těsně před focením (můžete poupravit na místě). Nezapomeňte také na manikúru a pedikúru. Krom upravených nehtů na rukou i nohou nezapomeňte na odstranění ztvrdlé kůže na patách. Rty pravidelně mažte, zubním kartáčkem je můžete promasírovat a odstranit z nich šupinky kůže, aby nebyly popraskané. Nosíte li brýle, zvažte kontaktní čočky. Nemusíme se pak zdržovat s kontrolou odrazů ze zábleskových světel. U denního světla tzv. daylight nejsou brýle překážkou. Nezapomeňte také na zubní hygienu, krásný úsměv vypadá vždy dobře na fotkách. Chce to před focením pár dnů dobře se vyspat, nepít alkohol a omezit kouření (vyhnout se zakouřenému prostředí), ať pleť vypadá zdravě a odpočatě. Dodržujte pitný režim (vodu, bylinné čaje).

Co vzít s sebou na focení?

Pokud provozujete nějaký sport nebo hrajete na hudební nástroj, můžete si na focení vzít sportovní vybavení nebo zmíněný nástroj. I jiné zajímavé rekvizity ( například erotické) jsou vítány. Pokud možno, vyhněte se řetízkům a všemu lesklému (platí taktéž při opalování na sluníčku).  Také si s sebou vezměte čistící váleček na oblečení pro případné odstranění žmolků, vlasů a podobně.

Jaké vzít s sebou oblečení?

Na domluvené focení si vezměte s sebou takové oblečení, v kterém chcete být foceni a bude odpovídat žánru. Vyhněte se reflexním barvám (dělají totiž odrazy na pleti), oblečení s velkými vzory a potisky. Doporučuji vzít s sebou více druhů oblečení, aby jsme mohli kombinovat. Bude li se fotit celá postava v interiéru, mějte čisté ponožky i boty.

Při focení uměleckého nebo erotického aktu doporučuji mít na sobě bezešvé prádlo (nejlépe žádné), aby se eliminovali otlaky na těle. Vezměte si s sebou župan, ručník a olejíček na tělo (popřípadě hydratační krém), aby tělo nevypadalo vysušeně.

Neumím pózovat!

To vůbec nevadí, základní pózy Vám ukážu nebo poradím. Můžete navštívit také různé videa s ukázkami póz, kouknout na mé fotografie nebo ostatních fotografů a před zrcadlem zkoušet výrazy obličeje a póz.

Mám specifické přání na fotku, lze ji realizovat?

Samozřejmě! Bude li to v mým možnostech, rád nafotím specifické přání na fotku.

Před focením

Po seznámení a sdělení potřebných informací připravím záblesková světla a celou scénu. V exteriéru se rozhodnu, které místa využijeme na focení, kvůli světelným podmínkám a rušivým prvkům. Vy se mezitím připravíte na focení.

Během focení

Scéna je připravena, světla nastavena a jdeme na focení. Průběžně střídáme pózy, nábytek, pozadí, ale také různé nasvícení. Během focení ukazuji osobně základní pózy nebo se inspirujeme na internetu. Případně Vaše nápady na pózy rád nafotím. Samozřejmostí je možnost se převléci. Focení v exteriéru probíhá formou procházky a společně vybíráme vhodná místa na focení.

Ukončení focení

Po vyčerpání možností a času, focení ukončuji a Vy se připravujete k odchodu. Pokud se fotí v exteriéru, tak po dohodě s výběrem míst na focení ukončuji práci až tehdy, kdy je nafoceno dostatek kvalitních fotografií (jak jsem již zmínil, je potřeba venku hlídat světelné podmínky i rušivé prvky).

Informace byly aktualizovány 2.8.2023. Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!