FAQ + VOP

Často kladené otázky a všeobecné obchodní podmínky

Není mi ještě 18 let, mohu fotit akty?

Ne, ani se souhlasem plnoleté osoby.

Nestihnu se dostavit včas na focení, co se stane?

Požádám formou sms nebo telefonicky informovat o možném zpoždění. Případné zpoždění zkrátí dobu focení nebo může být rovnou zrušeno bez náhrad. V případě, že se nedostavíte na focení vůbec, celková úhrada/voucher propadá.

V jaké dny je možnost fotit?

Focením se aktuálně věnuji jen o víkendech, není li domluveno jinak.

Jak se zachovat při špatném počasí v den focení v exteriéru?

V případě, že v den focení bude nevhodné počasí na fotografování, zkontaktujeme se co nejdříve a domluvíme nový termín bez příplatku. Doporučuji také sledovat předpověď počasí. Druhou variantou je možné focení v ateliéru.

Co všechno je možné fotit?

Většinou fotím set od portrétu po erotický akt. Začínáme s focením portrétu, pak do spodního prádla, nahou postavu, detaily těla, erekci a výstřik. U partnerského erotického focení je možnost fotit orální i anální sex. Občas jsem fotil i lehce perverzní záležitosti, ale je potřeba se předem domluvit na konkrétních podmínkách. Neakceptuji násilí, krev a jiné silné perverznosti!

Kde všude je možnost fotit?

Focení probíhá na Vašich oblíbených místech, v parcích, u vás doma nebo kdekoliv, kde se cítíte dobře. A to konkrétně v jížních Čechách (Čimelice, Písek, Blatná, České Budějovice, atd.) nebo v Praze. Avšak není problém za Vámi dojet kamkoli. V případě zájmu o ateliérové focení vybírám vhodné a dostupné interiéry. Mohu avšak doporučit focení ve StarStudio na Praze 4 nebo ateliér v Českých Budějovicích.

Jak se zachovat při zhoršeném zdravotním stavu v den focení?

Pokud Vám není dobře (jste nachlazeni a podobně), kontaktujte mne co nejdříve, abychom domluvili náhradní termín.

Jsou k dispozici všechny fotografie z focení?

Ano, není li domluveno jinak.

Jak se roztřídí náhledové fotografie?

Odstraním fotografie, kde jsou například přivřené oči, nevhodné pózy nebo ty které vím, že nepůjdou dobře upravit.

Jaký je rozdíl mezi upravenou a retušovanou fotografii?

Základní úprava fotografií, která prochází postprodukcí v Lightroomu obsahuje opravy přepalů, barev, sytosti, doostřením, případným ořezem, atd. Retuš fotografií zpracovávám ve Photoshopu a redukuji akné a kruhy pod očima, zmírňuji vrásky, strie, odstraňuji přebytečné chloupky, otlačeniny a podobně. U náročnější retuše, jako například úpravy proporcí těla a podobně si účtuji extra příplatek dle domluvy. Je li zapotřebí, “vyčistím” pozadí z ateliéru a jiné rušivé prvky. Fotografie z exteriéru u retuše navíc poupravím pomocí různých presetů z mé vlastní tvorby.

Jaké je rozlišení upravených fotografií?

Rozlišení fotografií je až 24 Mpix a velikost až 6016×4016 pixelů (velikost fotografií určuje kvalita).

Kdy budou hotové fotografie?

Fotografie se základní úpravou zasílám do 7 dnů po focení. Retušované fotografie jsou k dispozici do 3 týdnů dle vytíženosti. Snažím se fotografie dělat co v nejkratším termínu, ale tak, aby nebyly ochuzeni o kvalitní postprodukci. V případě nemoci, dovolené nebo naléhavé situaci mohou být fotografie zaslány o pár dní později. Zpracované fotografie posílám v zazipované složce přes Úschovna.cz. Klienty žádám, aby mne po stažení fotografií informovali. Pokud se tak nestane do 14 dnů budou fotografie smazány z iCloudu bez náhrady!

Jak reklamovat fotografie?

Reklamace je uznaná v případě špatně vyretušované fotografie a celkově po technické stránce. Doporučuji projít moje portfolio, aby jste viděli, jak fotím a celkově, jak vypadá fotografie po postprodukci (úpravách). Nelze reklamovat Vámi nespokojený zevnějšek, špatně odvedenou práci externí vizážistky (nutno hlásit u focení) nebo Vámi vytvořeného líčení. U tištěných fotografií nelze reklamovat barevnost či případná světlost/tmavost snímku. Uznaná reklamace je u viditelných tiskových chyb (pruhy, škrábance, atd.)

Nepřeji si zveřejnění fotografií v portfoliu!

Bez Vašeho souhlasu fotografie nezveřejňuji.

Kdy mi bude odeslán voucher na focení?

Voucher v elektronické podobě je odeslán do 24 hodin od zaevidování platby.

Jakou má platnost voucher na focení?

Voucher má platnost 6 měsíců od zakoupení. V případě, že neproběhne focení do platnosti voucheru, lze termín prodloužit za poplatek 600 Kč. Bude li v tomto období změněn ceník, doplatíte navíc případný rozdíl.

Je možnost využít nějakých slev?

V případě slevových akcích na slevových portálech, sociálních sítích či v tištěné formě je automaticky nabídnuta stejná cena všem klientům, kteří budou mít zájem o focení v době slevové akce.

Kdo vlastní autorská práva?

Vždy fotograf. Všechny pořízené fotografie jsou mým majetkem a bez souhlasu se nesmí fotografie použít ke komerčním účelům a k prodeji třetím stranám.  Zákazník dále nesmí do retušovaných ani jiných fotografií nijak zasahovat. Pokud fotografie neobsahuje logo, copyright je třeba uvést odkaz na můj web nebo mé jméno při zveřejnění (tisk, média, internet, soc.sítě, atd.)

Je focení podloženo smlouvou?

Komerční zakázky jsou podložené smlouvou.

Jak zpracovávám osobní údaje?

Informace o zpracování osobních údajů se dozvíte zde.

Jak dlouho se zálohují fotografie?

Originální RAW soubory, náhledy a retušované fotografie ponechávám na iCloudu po dobu 14 dnů. Po tuto dobu je možno fotografie poupravit a přikoupit. Po uplynutí 14 denní lhůty jsou veškeré soubory z focení definitivně odstraněny a nelze je opětovně nahrát. Upravené fotografie lze stáhnout z Úschovna.cz po dobu 90 dní od nahrání na server. V případě zájmu mohu za poplatek uložit veškeré soubory na iCloud po dobu 6 měsíců.

Lze vrátit zálohu na focení?

Jedná se o nevratný rezervační poplatek, který slouží pro administrativní činnost týkající se focení. Nevyhovující termín lze dle podmínek změnit nebo doplatit případně za voucher, který má platnost 6 měsíců od zaplacení.

Nenašli jste zde odpověď na otázku? Napište mi na miky@fotimchlapy.cz

Informace byly aktualizovány 2.8.2023. Jakékoliv šíření obsahu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!